Дата введення в обіг: 19 лютого 2020 Технічні характеристики Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф гладкий із заглибленим написом 3000 3000 Серія: Пам'ятки архітектури України Присвячена свідку історичних подій на теренах галицької землі, бастіонному замку-фортеці, збудованому в першій половині XVII ст., – Золочівському замку, який представляє неоголландський тип оборонних споруд. Розміщений на невисокому пагорбі, замок свого часу слугував як для оборони, так і для житла, тобто належить до пам’яток типу “palazzo in fortezzo”. Оборонні споруди Золочівського замку – це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. Ренесансний ансамбль творять в’їзна вежа, Великий житловий та Китайський палаци, які є одним із небагатьох зразків східної архітектури на українських землях. Золочівський замок – музей-заповідник Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького ? входить до туристичного маршруту “Золота підкова Львова”.

Дата введення в обіг: 26 лютого 2019 Технічні характеристики Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф гладкий із заглибленим написом 3000 3000 Серія: Пам'ятки архітектури України Присвячена давній історичній та військово-архітектурній пам’ятці, одній із найоригінальніших фортифікаційних споруд пізнього середньовіччя Центральної Європи. Замок споруджений на південному заході сучасного Мукачева на горі вулканічного походження на висоті 188 м над рівнем моря і на 68 м вище центральної частини міста. Упродовж століть він надійно захищав мешканців міста від ворогів. Тут перетиналися торговельні та військові стратегічні шляхи, що йшли з Півдня на Північ, із Заходу на Схід, для охорони яких і було закладено замок. За час свого існування твердиня не один раз перебудовувалася та вдосконалювалася.

Дата введення в обіг: 30 травня 2003 Технічні характеристики Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф рифлений 3000 3000 Серія: Пам'ятки архітектури України Присвячена визначній середньовічній фортифікаційній споруді XIV-XV ст. у колишній столиці Солдайського консульства м.Генуї в Криму – Судаку. Величезні мури і башти фортеці будувалися протягом майже 100 років і належать до найцікавіших пам`яток архітектури світового значення. На аверсі монети зображено план-схему фортеці, у центрі якої на тлі стилізованого орнаменту розміщено напис у два рядки 10 ГРИВЕНЬ, по боках – фігури воїна з арбалетом (праворуч) та виноградаря (ліворуч); праворуч – малий Державний Герб України та написи: УКРАЇНА (угорі), 2003 (ліворуч), а також унизу позначення металу та його проби – Ag 925, ваги в чистоті – 31,1, логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено фортецю, на тлі якої унизу розміщено дати – XIV-XV cт., між якими – геральдична дошка з гербами (дожа Генуї, Генуезької республіки та консула), що прикрашає одну з башт фортеці. Ліворуч від фортеці зображено торговельне судно та кругові написи: СУДАК (угорі ліворуч) та ГЕНУЕЗЬКА ФОРТЕЦЯ (унизу).

100 років Національному академічному драматичному театру ім. Івана Франка Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф гладкий із заглибленим написом 2500 2500 Серія: Духовні скарби України Присвячена віковому ювілею легендарного Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, який розпочав свою діяльність 1920 року у Вінниці. Більшість класиків української драматургії XIX–XX ст. отримали першочитання своїх творів саме на сцені театру імені Івана Франка, де панує атмосфера особливого мистецького товариства, згуртованого творчими ідеалами та спільною метою, а кращі вистави перетворюються на свято виконавської майстерності. Яскраві, живі, неповторні образи, створені талановитими акторами, оригінальні режисерські постановки належать до незаперечних здобутків українського театру.

Дата введення в обіг: 3 жовтня 2005 Технічні характеристики Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф рифлений 5000 5000 Серія: Інші монети Присвячена архітектурному шедевру початку ХХ століття, окрасі міста - Чернівецькому музично-драматичному театру ім. О.Кобилянської, збудованому в 1904 - 1905 роках за проектом австрійських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера. На аверсі монети зображено скульптурну композицію з Мельпоменою (символ сценічного мистецтва), яка прикрашає портал театру, праворуч від неї - малий Державний Герб України та півколом розміщено написи: угорі - УКРАЇНА, унизу - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ, під скульптурною композицією позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1, логотип Монетного двору Національного банку України та рік карбування монети - 2005. На реверсі монети зображено будівлю театру та пам`ятник Ользі Кобилянській, який розміщений перед театром, під ним - напис 100 РОКІВ, по колу - напис ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ім. О.КОБИЛЯНСЬКОЇ. Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій Скульптор: Іваненко Святослав

Дата введення в обіг: 25 квiтня 1996 Технічні характеристики Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 2000000 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф рифлений 10000 10000 Серія: Інші монети На аверсі монети в центрі кола, утвореного намистовим узором, знаходиться зображення малого Державного герба України в обрамленні з двох боків гілками калини. Над гербом розміщена дата 1996 - рік карбування монет. По колу монет написи: вгорі УКРАЇНА, внизу у три рядки 2 МІЛЬЙОНИ КАРБОВАНЦІВ. Під щитом державного герба на срібній монеті розміщені позначення і проба дорогоцінного металу Аg 925 та його вага у чистоті 31,1 На реверсі монети в центрі розміщено зображення дзвону, на вінці якого написано слово ЧОРНОБИЛЬ. Під дзвоном зображена стрічка з написом на ній 1986-1996. На другому плані зображені журавлі у польоті: три - ліворуч і два - праворуч від дзвону. Вгорі по колу монет напис: ТРАГЕДІЯ ПОДВИГ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ. Слова в написі відокремлені одне від одного і від стрічки крапками

Київська фортеця Дата введення в обіг: 14 травня 2021 Технічні характеристики Номінал 10 Метал срібло (Ag 925) Маса дорогоцінного металу в чистоті, г 31.1 Діаметр, мм 38,6 Категорія якості карбування пруф Гурт гладкий із заглибленим написом Тираж, шт. 3000 Серія: Пам'ятки архітектури України Присвячена одній із найбільших кам’яно-земляних фортець у світі, яка збереглася до наших днів - комплексу унікальних фортифікаційних споруд, який формувався протягом багатьох століть. Сьогодні Національний історико-архітектурний музей “Київська фортеця” – це унікальний музейний комплекс, багато споруд якого пов’язані з історією громадських визвольних рухів в Україні. На аверсі монети розміщено: угорі на тлі стилізованої композиції, присвяченій Київській фортеці (фрагмент арочного входу), – малий Державний Герб України, під яким – напис УКРАЇНА; унизу на дзеркальному тлі – ключ, під яким написи – 10/ГРИВЕНЬ/2021. На реверсі монети зображено композицію: Київська фортеця (вид із висоти пташиного польоту), праворуч від якої – схема укріплень фортеці; унизу написи: КИЇВСЬКА (на дзеркальному тлі), ФОРТЕЦЯ/XVIII–XIX ст. (на тлі абрису зубців фортеці).

Дата введення в обіг: 24 жовтня 2008 Технічні характеристики Номінал 10 Метал срібло (Ag 925) Маса дорогоцінного металу в чистоті, г 31.1 Діаметр, мм 38,6 Категорія якості карбування пруф Гурт рифлений Тираж, шт. 5000 Серія: Духовні скарби України Присвячена 10-річчю внесення до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО ансамблю історичного центру міста Львова. Перша документальна згадка про Львів датується 1256 роком, який і вважається датою його заснування. Місто немов причаровує своєю багатовіковою історією та красою. Дивовижні пам`ятки архітектури зустрічаються тут на кожному кроці і утворюють разом один з найкрасивіших історико-архітектурних заповідників Європи. На аверсі монети зображено декоративну скульптуру Слави з фасаду приміщення Львівського Державного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької; розміщено: угорі - малий Державний Герб України, написи півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), позначення металу, його проби - Ag 925, вага в чистоті - 31,1 (ліворуч), рік карбування монети - 2008 та логотип Монетного двору (праворуч). На реверсі монети зображено стилізовану композицію з п`яти веж міста Львова: вежі Вірменської церкви, вежі Успенської церкви, міської Ратуші, вежі латинської Катедри, вежі Бернардинського монастиря (зліва направо), на тлі якої - герб міста та розміщено написи: угорі півколом - 10 РОКІВ У РЕЄСТРІ СВІТОВОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО, ЛЬВІВ - унизу.

Олеський замок Дата введення в обіг: 17 серпня 2021 Технічні характеристики Номінал 10 Метал срібло (Ag 925) Маса дорогоцінного металу в чистоті, г 31.1 Діаметр, мм 38,6 Категорія якості карбування пруф Гурт гладкий із заглибленим написом Тираж, шт. 3000 Серія: Пам’ятки архітектури України Присвячена справжній перлині Львівщини – комплексній пам’ятці архітектури та історії – Олеському замку, уперше згаданому в історичних джерелах 1327 року. Замковий комплекс багато століть височіє на вершечку крутого пагорба-останця і є свідком та учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію України та сусідніх країн. Середньовічна фортеця в ХVII ст. була перетворена Яном Даниловичем на палац у стилі ренесансу. Замковий комплекс в Олеську, до архітектурних споруд якого, крім замку, належить костел капуцинів із келіями, входить до туристичного маршруту “Золота підкова Львова”. На аверсі монети на тлі зображення Олеського замку з гравюри ХІХ ст. розміщено: ліворуч – малий Державний Герб України; праворуч – різьблене в камені зображення над в’їзною брамою замку часів перебудови Даниловича; унизу на дзеркальному тлі абрису зубців, що символізують оборонне значення замку в певний період його існування, написи: УКРАЇНА/ 2021/ 10 ГРИВЕНЬ. На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено Олеський замок та написи ОЛЕСЬКИЙ/ ЗАМОК (угорі праворуч)

Визвольна війна середини XVII століття Номінал: 20 грн Дата введення в обіг: 25.06.1998 Матеріал: срібло Опис: Присвячена 350-річчю початку визвольної війни середини ХVІІ століття за незалежність і створення національної держави. На аверсі монети у намистовому колі зображена загальна для серії композиція, що втілює національну ідею Соборної України: обабіч малого Державного герба України розташовані гербові фігури Архістратига Михаіла і коронованого лева - символів - міст Києва і Львова. Навколо композиції розміщені стилізовані написи, розділені зображеннями грифонів у барокковому орнаменті: УКРАЇНА і 1998 (угорі), 20 ГРИВЕНЬ (унизу в два рядки) та позначення, проба і вага металу. На реверсі монети у намистовому колі на тлі піскового годинника - символу спадковості часів - зображено двобій між запорозьким козаком і польським крилатим рейтаром. Обабіч батальної сцени розташовані фігури вершників - керманича національно-визвольного руху гетьмана Богдана Хмельницького та співця героїчних походів козака-бандуриста. Навколо композиції розміщено стилізований напис: ВИЗВОЛЬНА ВІЙНА СЕРЕДИНИ ХVІІ СТ. Художник: Івахненко Олександр Скульптор: аверс: Новаковськи Анджей; реверс: Чайковський Роман Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 10000/10000 Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 31.1 Діаметр, мм: 38.6 Категорія якості карбування: пруф Гурт: рифлений

Старий замок у м. Кам`янці-Подільському (c) Номінал: 10 грн Дата введення в обіг: 17.05.2017 Матеріал: срібло Докладніше Опис: Присвячена легендарній Кам`янець-Подільській фортеці (замку), одній із найкрасивіших пам`яток архітектури України. Замок був головною оборонною спорудою в комплексі укріплень міста, неодноразово зазнавав змін та перебудовувався. Нині замок є складовою частиною Кам`янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі - план старого замку у м. Кам`янці-Подільському; праворуч рік карбування монети - 2017, унизу номінал - 10 ГРИВЕНЬ. На реверсі монети зображено Кам`янець-Подільську фортецю та розміщено написи: КАМ`ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ/ СТАРИЙ ЗАМОК (півколом угорі). Художник: Демяненко Анатолій Скульптор: Демяненко Анатолій Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 3000/3000 Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 31.1 Діаметр, мм: 38.6 Категорія якості карбування: пруф Гурт: гладкий із заглибленим написом

Номінал: 10 грн Дата введення в обіг: 28.05.2008 Матеріал: срібло Докладніше Опис: Присвячена важливому морському порту і фортеці - Севастополю (з грецької - місто слави), заснованому в 1783 р. поблизу колишньої грецької колонії Херсонесу. Це найбільший морський торговий, рибний порт, промисловий, науково-технічний і культурно-історичний центр півдня України. На аверсі монети зображено перехрещені якорі та корабельну гармату, які символізують місто як військово-морський порт і фортецю, під гарматою - стилізовані виноградні грона і листя; угорі - малий Державний Герб України і півколом напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ, над номіналом - 2008, а також позначення металу, його проби Ag 925, маси в чистоті 31,1 і логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено Графську пристань (унизу), фортифікаційну споруду, над якою - герб міста та напис півколом СЕВАСТОПОЛЬ, праворуч на тлі стилізованого моря - легендарний бріг `Меркурій` та унизу напис - РІК ЗАСНУВАННЯ/1783. Художник: Іваненко Святослав Скульптор: Іваненко Святослав Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 5000/5000 Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 31.1 Діаметр, мм: 38.6 Категорія якості карбування: пруф Гурт: рифлений

Номінал: 10 грн Дата введення в обіг: 19.12.2016 Матеріал: срібло Докладніше Опис: Присвячена одній з найкрасивіших архітектурних пам`яток Києва - Миколаївському костьолу, побудованому у неоготичному стилі на початку ХХ століття київським архітектором В. Городецьким за проектом архітектора С. Воловського. Архітектура костьолу відрізняється легкістю, завершеністю пропорцій, а особливе враження справляють вежі-стріли та надзвичайно красива ліпнина. На аверсі монети розміщено: ліворуч - малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА (вертикально); у центрі - інтер`єр костьолу святого Миколая, праворуч номінал - 10 ГРИВЕНЬ, унизу рік карбування - 2016. Монета має ввігнуту поверхню з одного боку. На реверсі монети зображено будівлю костьолу та розміщено написи: КОСТЬОЛ СВЯТОГО МИКОЛАЯ (півколом угорі) КИЇВ (над будівлею). Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій Скульптор: Дем`яненко Володимир Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 3000/3000 Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 31.1 Діаметр, мм: 32 Категорія якості карбування: пруф Гурт: гладкий із заглибленим написом

Номінал: 20 грн Дата введення в обіг: 27.10.2017 Матеріал: срібло Докладніше Опис: Присвячена Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка - видатному творчому колективу, який увібрав у себе найкращі традиції української культури. Слава про оперне та балетне мистецтво України давно сягнула за межі країни. Національна опера України активно та успішно інтеґрується у світовий музичний процес, про що свідчать гастролі в багатьох країнах світу, участь у найпрестижніших музичних фестивалях. На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, під яким напис Україна, у центрі на дзеркальному тлі - будівлю театру; унизу напис - 20/ГРИВЕНЬ. Рік карбування монети 2017 - на гурті. На реверсі монети зображено стилізовану композицію: глядацька зала (елемент оздоблення - локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,003 г), над якою - алегорична композиція: геральдичні грифони тримають у лапах ліру як символ музичного мистецтва та написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР (угорі півколом), ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ УКРАЇНИ ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА (під грифонами), 150 РОКІВ (унизу). Художник: Фандікова Наталія Скульптор: Демяненко Анатолій, Дем`яненко Володимир Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 2000/2000 Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 62.2 Діаметр, мм: 50 Категорія якості карбування: пруф Гурт: гладкий із заглибленим написом

Номінал: 10 грн Дата введення в обіг: 28.05.2014 Матеріал: срібло Докладніше Опис: Присвячена одному з провідних промислових, наукових і культурних центрів нашої держави - місту-герою Одесі, яке називають південними морськими воротами України, справжньою перлиною, розташованою на березі Чорного моря. Територія сучасного міста була заселена з найдавніших часів, тут існували поселення та городища різних племен і народів, а наприкінці XVIII ст. на місці поселення Хаджибей виникли порт і місто. На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; ліворуч - рік карбування монети - 2014, стилізовану композицію - пам`ятник Дюку Рішельє на тлі Потьомкінських сходів (праворуч), Одеський національний академічний театр опери та балету (ліворуч), під яким - стилізовані хвилі; унизу - номінал - 10/ГРИВЕНЬ. На реверсі монети зображено фрагмент панорамного вигляду Одеської затоки та міста з літографії ХІХ ст., на передньому плані - вітрильник, ліворуч - герб Одеси, над яким напис - 1794 та ОДЕСА - праворуч. Художник: Харук Олександр, Харук Сергій, Таран Володимир Скульптор: Дем`яненко Володимир, Дем`яненко Анатолій Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 3000/3000 Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 31.1 Діаметр, мм: 38.6 Категорія якості карбування: пруф Гурт: гладкий із заглибленим написом

Номінал: 10 грн Дата введення в обіг: 28.05.2008 Матеріал: срібло Докладніше Опис: Присвячена одній з перлин Південного Криму - Ластівчиному гнізду, побудованому в 1912 році інженером-архітектором Шервудом. На аверсі монети зображено морську хвилю і чайку, угорі - малий Державний Герб України та півколом напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, розміщено написи: 10/ ГРИВЕНЬ/ 2008 а також унизу логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монети на тлі гори і моря зображено пам`ятку архітектури - Ластівчине гніздо на скелі та розміщено напис - ЛАСТІВЧИНЕ ГНІЗДО (ліворуч). Художник: аверс: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій; реверс: Груденко Борис Скульптор: Дем`яненко Анатолій, Атаманчук Володимир Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 5000/5000 Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 31.1 Діаметр, мм: 38.6 Категорія якості карбування: пруф Гурт: рифлений

Дата введення в обіг: 25 березня 2010 Технічні характеристики Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф гладкий із заглибленим написом 7000 7000 Серія: Відродження української державності Присвячена пам`ятці української політично-правової думки XVIII ст. `Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорозького`. Ця перша європейська конституція в сучасному розумінні прийнята 5 (16) квітня 1710 р. під час обрання Пилипа Орлика гетьманом України. На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (угорі), напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу номінал та рік карбування монети - 10 ГРИВЕНЬ/ 2010, у центрі зображено стилізовану композицію - козацька старшина на чолі з гетьманом (ліворуч) та козаки (праворуч), що символізує ухвалення конституції. На реверсі монети зображено Пилипа Орлика з пером у руці на тлі стилізованого аркуша конституції, ліворуч розміщено написи: КОНСТИТУЦІЯ ПИЛИПА ОРЛИКА (півколом), 300/РОКІВ.

Дата введення в обіг: 29 вересня 2008 Технічні характеристики Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф гладкий із заглибленим написом 5000 5000 Серія: Інші монети Випущена з нагоди укладання українсько-шведських союзів, а саме Корсунської угоди 1657 року, Великобудищанського трактату 1709 року, та на відзначення 300-річчя подій, пов`язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи. Ці міжнародні угоди були спрямовані на здобуття державної незалежності Української держави. На аверсі монети вгорі розміщено напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, малий Державний Герб України, під яким номінал монети та рік карбування - 10/ ГРИВЕНЬ/2008, стилізоване зображення сувоїв з печатками, що символізують українсько-шведські воєнно-політичні союзи. На реверсі монети на тлі прапорів зображено портретний ряд - гетьмани Богдан Хмельницький та Іван Мазепа, королі Карл XІІ та Карл X Густав (зліва направо) - найбільш знакові персони відповідного історичного періоду.

Набір з чотирьох срібних пам`ятних монет "Козацькі клейноди" у футлярі з флоковим покривом у сувенірній упаковці Номінал: 40 грн Дата введення в обіг: 30.12.2021 Матеріал: срібло Докладніше Опис: Набір з чотирьох пам`ятних монет присвячений пам’яті про героїчну добу нашої історії, яка для українського народу є невичерпним джерелом національної гідності, волелюбності та державних устремлінь, атрибутам влади – козацьким клейнодам. Історична традиція впродовж віків визначила перелік клейнодів Війська Запорозького – прапор, булава, бунчук, печатка, пернач, литаври, сурми, каламар тощо. Саме гетьманські печатки – невід’ємні атрибути влади гетьманів Григорія Лободи, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Скоропадського несуть смисловий акцент набору монет і представляють козацьку добу від її зародження до присмерку й уособлюють потужні історичні пласти. Випуск набору “Козацькі клейноди” звертає нашу увагу на героїчну козацьку епоху, в якій український народ досі черпає духовний досвід і звитягу в обороні рідної землі від зовнішніх ворогів. На аверсі монет із набору розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; на трьох монетах ліворуч – позначення номіналу – 10/ ГРИВЕНЬ (на правій монеті – праворуч); унизу: рік карбування, маса кожної монети в чистоті, позначення металу та його проби 2021/31,1/Ag 999 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі кожної монети зображено збірні композиції: Козака Мамая – як символ, що зберігає історичну пам’ять народу й утверджує ідеал мирного стража своєї землі (на верхній монеті), козацькі клейноди та інші артефакти, що символізують періоди козацької епохи, збагачують історичне тло та формують загальну атмосферу епохи. На реверсі монет зображено гетьманські печатки (елемент оздоблення – локальна позолота) – один із чільних козацьких клейнодів гетьманів Григорія Лободи, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Скоропадського. Печатки датуються XVI–XVIII століттями та асоціюються з різними етапами козацької історії; розміщено написи: КОЗАЦЬКІ (угорі) КЛЕЙНОДИ (унизу) та навколо печаток відповідні назви кожної. Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій Скульптор: Дем`яненко Володимир, Чайковський Роман; програмне моделювання: Андріянов Віталій Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 1900/1900 Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 124.4

Дата введення в обіг: 5 листопада 2008 Технічні характеристики Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 20 срібло (Ag 925) 62.2 50,0 пруф секторальне рифлення 5000 5000 Серія: Українська спадщина Присвячена першому карбуванню монет Київської Русі - златників і срібляників наприкінці Х - на початку ХІ ст. - за часів князя київського Володимира Великого На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, композицію з монет - локально позолочений златник (вміст золота 0,0004 г) та срібляники (праворуч), фрагмент реконструкції древнього Києва (ліворуч), під яким - позначення металу, його проби - Ag 925, маса в чистоті - 62,2, номінал монети --20/ГРИВЕНЬ, рік карбування монети - 2008, а також логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено сцену карбування монети та розміщено напис ТИСЯЧОЛІТТЯ/ МОНЕТНОГО КАРБУВАННЯ/ У КИЄВІ.

Дата введення в обіг: 23 листопада 2007 Технічні характеристики Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт. 20 срібло (Ag 925) 62.2 50,0 спеціальний анциркулейтед секторальне рифлення 10000 10000 Серія: Інші монети Присвячена пам`яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років. На аверсі монети в центрі зображено дівчинку з колосками в руках, яка стоїть на стерні, по боках від неї - гілки калини. Унизу розміщено малий Державний Герб України (ліворуч), рік карбування монети 2007 (праворуч) та півколом написи: ДВАДЦЯТЬ 20 ГРИВЕНЬ, позначення металу, його проби - Ag 925, маса в чистоті - 62,2 та півколом напис -НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монети на тлі запалених свічок зображено хрест з лелекою всередині та по колу розміщено написи: ГОЛОДОМОР - ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, 1932 ПАМ`ЯТАЙМО! 1933.

Номінал 10 Метал срібло (Ag 999) Маса дорогоцінного металу в чистоті, 31.1 г Діаметр, мм чотирикутна Категорія якості карбування спеціальний анциркулейтед Гурт гладкий Тираж, до 4000 шт. Серія: Духовні скарби України Присвячена унікальному шедевру стародавнього ювелірного мистецтва з незвичайними високохудожніми образами з життя та міфології скіфів – золотій нагрудній прикрасі скіфського царя, що датується IV ст. до н. е. Пектораль, яка має місяцеподібну форму і складається з трьох ярусів: нижній – звірі, середній – квіти, верхній – люди, і донині викликає подив та захоплення детальністю зображень усіх елементів: вирізьблено кожен м’яз, ворсинку, складочку одягу тощо. Знайдена 1971 року у скіфському кургані Товста Могила на Дніпропетровщині українським археологом Борисом Мозолевським пектораль стала символом елітної спадщини України світового значення. Монета входить до набору, що має форму ромба. На аверсі верхньої монети у складі ромба розміщено: угорі – малий Державний Герб України, ліворуч від якого напис УКРАЇНА, праворуч – рік карбування монети 2019, стилізований фрагмент центральної частини верхнього ярусу пекторалі – зображення чоловіка, який тримає шкуру тварини, позаду нього – горит, ліворуч від якого – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України, маса монети в чистоті 31,1 та позначення металу і проби Ag 999, унизу на тлі фрагмента рослинного орнаменту із середнього ярусу пекторалі – номінал 10/ГРИВЕНЬ. На реверсі верхньої монети у складі ромба на дзеркальному тлі зображено стилізовану композицію: угорі – абрис кургану, між двома наконечниками-застібками у вигляді голів левів (локальна позолота) – розетка, під якою написи: ЕЛЛІНО-СКІФСЬКЕ/МИСТЕЦТВО/IV СТ. ДО Н.Е., унизу – розетка.

Дата введення в обіг: 19 червня 2009 Технічні характеристики Номінал 10 Метал срібло (Ag 925) Маса дорогоцінного металу в чистоті, г 31.1 Діаметр, мм 38,6 Категорія якості карбування пруф Гурт гладкий із заглибленим написом Тираж, шт. 8000 Серія: Герої козацької доби Присвячена 350-річчю перемоги війська, очолюваного гетьманом України Іваном Виговським, у битві під Конотопом у червні 1659 року. На аверсі монети на тлі крила (алегорії перемоги) зображено гетьманські клейноди, козацьку зброю та бандуру, угорі розміщено малий Державний Герб України і напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу - номінал 10/ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2009. На реверсі монети в центрі зображено Івана Виговського на коні з шаблею у руці, позаду якого - козацьке військо (ліворуч), стилізовані абрисні укріплення Конотопу (праворуч), повержені знамена (унизу). Угорі півколом розміщено напис ПЕРЕМОГА В КОНОТОПСЬКІЙ БИТВІ, нижче у два рядки 350 РОКІВ.

Дата введення в обіг: 17 лютого 2014 Технічні характеристики Номінал 20 Метал срібло (Ag 925) Маса дорогоцінного металу в чистоті, г 62.2 Діаметр, мм 50,0 Категорія якості карбування спеціальний анциркулейтед Гурт гладкий із заглибленим написом Тираж, шт. 2500 Серія: Друга світова війна Присвячена наступальній операції Першого Українського та Другого Українського фронтів, здійсненій 24 січня - 17 лютого 1944 року, у ході якої було ліквідовано угруповання гітлерівських військ на Корсунському виступі та створено сприятливі умови для остаточного визволення Правобережної України. На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - композицію, що символізує перемогу: цифри 1944 (позолочені: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0005 г. позолочені), над якими - зображення салюту, унизу - лаврова гілка зі стрічкою та зіркою, праворуч над зіркою - рік карбування монети 2014; унизу напис півколом - ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ. На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: у центрі на тлі карти зображено в`їзну браму палацового комплексу в м. Корсуні-Шевченківському, по колу розміщено стрілки, що символізують наступальну операцію радянських військ по всьому кільцю оточення угруповання противника, та розміщено написи: 70 років (угорі праворуч), КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКА БИТВА (унизу півколом).

Дата введення в обіг: 29 вересня 2008 Технічні характеристики Номінал 10 Метал срібло (Ag 925) Маса дорогоцінного металу в чистоті, г 31.1 Діаметр, мм 38,6 Категорія якості карбування пруф Гурт гладкий із заглибленим написом Тираж, шт. 5000 Серія: Інші монети Випущена з нагоди укладання українсько-шведських союзів, а саме Корсунської угоди 1657 року, Великобудищанського трактату 1709 року, та на відзначення 300-річчя подій, пов`язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи. Ці міжнародні угоди були спрямовані на здобуття державної незалежності Української держави. На аверсі монети вгорі розміщено напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, малий Державний Герб України, під яким номінал монети та рік карбування - 10/ ГРИВЕНЬ/2008, стилізоване зображення сувоїв з печатками, що символізують українсько-шведські воєнно-політичні союзи. На реверсі монети на тлі прапорів зображено портретний ряд - гетьмани Богдан Хмельницький та Іван Мазепа, королі Карл XІІ та Карл X Густав (зліва направо) - найбільш знакові персони відповідного історичного періоду.

Дата введення в обіг: 28 квiтня 2005 Технічні характеристики Номінал 20 Метал срібло (Ag 925) Маса дорогоцінного металу в чистоті, г 67.25 Діаметр, мм 50,0 Категорія якості карбування пруф Гурт секторальне рифлення Тираж, шт. 5000 Серія: Друга світова війна Монету випущено з нагоди 60-річчя Перемоги у великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років На аверсі монети зображено клин журавлів, який зникає у хмарах, та розміщено напис УКРАЇНА (угорі), малий Державний Герб України (праворуч), під клином праворуч - рік карбування монети 2005, нижче - позначення металу та його проби - Ag 925, маса в чистоті - 62,2 та логотип Монетного двору Національного банку України, унизу номінал - 20/ ГРИВЕНЬ. На реверсі монети у частині сегмента, що обмежений трьома променями прожекторів, зображені солдати, які повертаються з фронту. Ліворуч розміщено напис 60/ РОКІВ/ ПЕРЕМОГИ/ У ВЕЛИКІЙ/ ВІТЧИЗНЯНІЙ/ ВІЙНІ/ 1941 - 1945; під написом голографічне зображення Ордена Вітчизняної війни.